15 C
Debar
Monday, May 25, 2020
Home Lajme nga Kosova

Lajme nga Kosova

Komunikacioni në Maqedoni po zhvillohet në rrugë të thata

Nga gjashtë deri më nëntë muaj do të zgjasin punimet në rrugën shtetërore A2-nga BS Vjena Petrol-Kumanovë deri në fshatin Straqinë, informojnë nga...

Gjermania me 289 raste të reja dhe dhjetë vdekje  – Klan Kosova

8:44, 25 Maj 2020 Gjermania ka raportuar 289 infeksione të reja me koronavirus dhe dhjetë vdekje. Shifrat e të hënës janë zakonisht disi më të...

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD në Mirditë, Basha: La gjurmë të thella në historikun e pushtetit vendor – Balkanweb.com

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, jep lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të ish-kryetarit të PD në Mirditë, Preng Toma. Basha shkruan...

Orë policore edhe sot në Maqedoni

Në gjithë territorin e vendit sot është e ndaluar lëvizja e qytetarëve. Ora policore filloi dje në orën 11:00 dhe do të zgjasë...

Ky është moti për këtë javë – Klan Kosova

8:32, 25 Maj 2020 Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se pas temperaturave të larta që u regjistruan ditëve të fundit, java e fundit e...
- Advertisement -

Most Commented

Komunikacioni në Maqedoni po zhvillohet në rrugë të thata

Nga gjashtë deri më nëntë muaj do të zgjasin punimet në rrugën shtetërore A2-nga BS Vjena Petrol-Kumanovë deri në fshatin Straqinë, informojnë nga...

Gjermania me 289 raste të reja dhe dhjetë vdekje  – Klan Kosova

8:44, 25 Maj 2020 Gjermania ka raportuar 289 infeksione të reja me koronavirus dhe dhjetë vdekje. Shifrat e të hënës janë zakonisht disi më të...

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD në Mirditë, Basha: La gjurmë të thella në historikun e pushtetit vendor – Balkanweb.com

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, jep lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të ish-kryetarit të PD në Mirditë, Preng Toma. Basha shkruan...

Orë policore edhe sot në Maqedoni

Në gjithë territorin e vendit sot është e ndaluar lëvizja e qytetarëve. Ora policore filloi dje në orën 11:00 dhe do të zgjasë...

Veseli uron Fitër Bajramin bashkë me prindërit dhe familjen e tij (FOTO) – Klan Kosova

21:50, 24 Maj 2020 Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka postuar sonte një fotografi në faqen e tij në Facebook bashkë...

Nga 1 qershori hapim kufijtë tokësorë – Klan Kosova

21:40, 24 Maj 2020 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur se nga data 1 qershor do të hapen kufijtë tokësor. “Ka shumë...

Grenell tërhiqet nga Gjermania, mbetet emisar për dialog (VIDEO) – Klan Kosova

21:27, 24 Maj 2020 I dërguari i posacëm për bisedimet e paqës Kosovë-Serbi, Richard Grennell, e konfirmoi sot largimin zyrtar nga Berlini që do...

Familja Zeqiri kërkon ndihmë për shtëpi – 24.05.2020 – Klan Kosova

Familja Zeqiri kërkon ndihmë për shtëpi – 24.05.2020 – Klan Kosova Source link

Weber: Letra franko-gjermane, mesazh për amerikanët – 24.05.2020 – Klan Kosova

Weber: Letra franko-gjermane, mesazh për amerikanët – 24.05.2020 – Klan Kosova Source link

Ngordhin peshqit në lumin “Llap”, akuzohet KEK-u (VIDEO) – Klan Kosova

20:38, 24 Maj 2020 Një numër i konsiderueshëm i peshqve kanë ngordhur në lumin “Llap”. Zyrtarët e komunës së Vushtrrisë po e akuzojnë KEK-un për...

Si kishte reaguar presidenti Rugova për atentatin ndaj tij? (VIDEO)

Vite më parë dikush kreu atentat në presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova. Ish-shefi i sigurimit të tij, Elez Nikçi tregoi për Klan Kosovën si...

Daçiq thotë se Kosova dhe Serbia janë larg rinisjes së dialogut – Klan Kosova

19:52, 24 Maj 2020 Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar se Prishtina dhe Beogradi janë larg rinisjes së dialogut, transmeton Klan...
- Advertisement -

Editor Picks

Komunikacioni në Maqedoni po zhvillohet në rrugë të thata

Nga gjashtë deri më nëntë muaj do të zgjasin punimet në rrugën shtetërore A2-nga BS Vjena Petrol-Kumanovë deri në fshatin Straqinë, informojnë nga...

Gjermania me 289 raste të reja dhe dhjetë vdekje  – Klan Kosova

8:44, 25 Maj 2020 Gjermania ka raportuar 289 infeksione të reja me koronavirus dhe dhjetë vdekje. Shifrat e të hënës janë zakonisht disi më të...

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD në Mirditë, Basha: La gjurmë të thella në historikun e pushtetit vendor – Balkanweb.com

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, jep lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të ish-kryetarit të PD në Mirditë, Preng Toma. Basha shkruan...
- Advertisement -