Vetura godet këmbësorin në Gjilan

11


Mbrëmë në Gjilan ka ndodhur një aksident trafiku mes një veture dhe këmbësorit, viktimës mashkull kosovar.

Organet e rendit bëjnë të ditur se deri te aksidenti dyshohet se ka ardhur për shkak të mos dhënies së përparësisë këmbësorit dhe se lëndime trupore ka pësuar viktima i cili ka pranuar tretman mjekësor e më pas është liruar.

Në lidhje me këtë është konsultuar prokurori i shtetit, i cili ka rekomanduar që rasti të vazhdohet në procedurë të rregullt.Huazuar nga