Sot mot me shi n vend

15


Sot n vend do t mbaj mot i vrant dhe me intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik t Kosovs kto vransira do t shoqrohen me reshje shiu t intensitetit t dobt deri mesatar.

Temperaturat minimale do t lvizin ndrmjet 1-4 grad Celsius, ndrsa maksimalet e dits parashihen t lvizin ndrmjet 6-9 grad Celsius.

Do t fryj er kryesisht nga perndimi dhe veriperndimi e leht deri mesatare, thuhet n njoftim./21MediaHuazuar nga