Kurti: Marrveshja sdo t jet e leht, un jam student i Demait e Vuiq i Sheshelit

19


Kryeministri i Republiks s Kosovs, Albin Kurti ka thn se marrveshja mes Kosovs dhe Serbis nuk do t jet leht, por se duhet ti jepet shanc dialogut.

Aleksandar Vuiq, presidenti i Serbis sot, sht student politik i Vojisllav Sheshelit. Ndrsa un, si Kryeministr i Republiks s Kosovs, un jam student politik i Adem Demait. Dhe ky ballafaqim, kjo prplasje ndrmjet Kryeministrit t Kosovs dhe presidentit t Serbis, sht n nj mnyr thelbsore, prplasje ndrmjet Adem Demait, atij vizioni dhe asaj trashgimie dhe Vojisllav Sheshelit n ann tjetr. Andaj un e pranoj q marrveshja mes Kosovs dhe Serbis nuk do t jet e leht, por megjithat mendoj q duhet ti jepet shanc dialogut dhe t shpresojm e t punojm pr m mir, ka thn Kurti./21MediaHuazuar nga