Dialogu në Bruksel/ “Propozimi ynë u pranuar nga Vuçiç, por jo nga Kurti”, Borrell paralajmëron: Të dy janë përgjegjës nëse situata përshkallëzohet në veri

15Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti serb Aleksandër Vuçiç zhvilluan sot një takim me kryediplomatit të BE-së, Borrell në Bruksel,për të diskutuar rreth  targave të automjeteve në Kosovë – çështje kjo që ka rritur tensionet mes dy vendeve. Pas takimit, Borrell ka thënë se edhe pse është biseduar rreth tetë nuk është arritur ndonjë […]Huazuar nga