11.2 C
Debar
Sunday, September 25, 2022
BallinaLajmeLajme nga ShqiperiaSpektakël në lagunën e Nartës, qindra pelikanë kaçurrel fluturojnë të qetë mbi...

Spektakël në lagunën e Nartës, qindra pelikanë kaçurrel fluturojnë të qetë mbi ujërat e vendit tonë (Foto+Video)


Pelikanët Kaçurrel janë shfaqur në lagunën e Nartës, duke dhuruar spektakël dhe pamje të mrekullueshme.

Në tufa të mëdha ata kanë lundruar dhe fluturuar të qetë në lagunë, pa u shqetësuar nga askush.

Sipas specialistëve asnjëherë nuk është parë një numër kaq i madh të pelikanit kaçurrel, prej shumë vitesh.

Të gjithë janë pelikanë kaçurrel, ndërsa Flamingo ka rreth 4.000 individë qe nuk largohen nga Laguna dhe shtohen çdo vit.