11.2 C
Debar
Sunday, September 25, 2022
BallinaLajmeLajme nga MaqedoniaRMV, dyfish më shumë të shëruar sesa të infektuar me kovid-19 gjatë...

RMV, dyfish më shumë të shëruar sesa të infektuar me kovid-19 gjatë 24 orëve të fundit


Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut i publikoi të dhënat e detajuara për virusin korona në vend nga ku rezulton se në 24 orët e fundit prej 546 të testuarve kanë rezultuar 53 të infektuar, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon: 

 • Raste të reja: 53
 • Riinfektime: 16
 • Të vdekur: 0
 • Të vdekur të raportuar në Termini im: 1
 • Të shëruar: 103
 • Testime: 704

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 570. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri, Prilepi dhe Kavadari.

Nga fillimi i pandemisë:

 • Të infektuar: 342.519
 • Të shëruar: 332.422
 • Të vdekur: 9.527
 • Testime: 2.165.679

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Huazuar nga

Te Fundit

 • Radio - Zëri i Dibrës
 • DibraNet.com
 • _blank
 • https://www.dibranet.com/wp-content/uploads/2022/09/zeri.jpg
 • ALL CATEGORIES
 • https://cast1.asurahosting.com:2199/proxy/adriatik/xiu