15 C
Debar
Sunday, September 25, 2022
BallinaSportKombëtarja portugeze është pothuajse e agjentit Jorge Mendes, 16 nga 26 lojtarë...

Kombëtarja portugeze është pothuajse e agjentit Jorge Mendes, 16 nga 26 lojtarë janë lojtarët të tij


schedule21:50 – 23 Shtator, 2022

Ronaldo, Bernardo, Pepe dhe të tjerë.

Pauzë ndërkombëtare, koha për të parë më nga afër ekipet. Një nga përdoruesit e Reddit studioi përbërjen e kombëtares portugeze nga një kënd i pazakontë dhe dha statistika interesante (megjithëse jo më të papriturat). Rezulton se punët e pothuajse të gjithë futbollistëve i trajton agjencia Gestifute e Jorge Mendes.

Klientët e tij janë 16 nga 26 lojtarët e thirrur, shkruan abcnews.al.

Lojtarët e Mendes kompletojnë ekipin e portierëve të Portugalisë. Sulmi dominohet gjithashtu nga lojtarët e Jorge, me përjashtim të vetëm Rafa Silva nga Benfica (agjencia portugeze Onsoccer).

Me Jorge Mendes bashkëpunojnë Jose Mourinho, Nuno Espirito Santo, Sergio Conceixao, Bruno Lage dhe Rui Faria (i cili ishte asistent i Mourinhos për një kohë të gjatë).

Një fakt i mirë për të ilustruar ndikimin e Mendes është se ai praktikisht po bart një nga skuadrat e preferuara në Kupën e Botës 2022. /G.D abcnews.al/


Huazuar nga

Te Fundit

  • Radio - Zëri i Dibrës
  • DibraNet.com
  • _blank
  • https://www.dibranet.com/wp-content/uploads/2022/09/zeri.jpg
  • ALL CATEGORIES
  • https://cast1.asurahosting.com:2199/proxy/adriatik/xiu