11.2 C
Debar
Sunday, September 25, 2022
BallinaSportItalia triumfon në “San Siro” dhe rrëzon Anglinë në Ligën B, Hungaria...

Italia triumfon në “San Siro” dhe rrëzon Anglinë në Ligën B, Hungaria befason Gjermaninë në Leipzig (VIDEO)


Anglia nuk arrin të hakmerret për finalen e Evropianit 2020 ndaj Italisë në “San Siro” të Milanos. Janë axurrët që fitojnë sërish, kësaj here 1-0, e vlefshme për Ligën e Kombeve. Italia merr vendin e dytë, 2 më pak se Hungaria, që bëri surprizën e madhe, duke mundur 0-1 Gjermaninë.

Italia e ringjallur dhe me plot energji dominoi dhe fitoi me meritë ndaj Anglisë, me golin e Raspadorit të shënuar në minutën e 68-të.

Me vetëm dy pikë në renditje, Anglia e ka të sigurt vendin e fundit, pasi Gjermania, që u mposht nga Hungaria, ka grumbulluar 6 pikë me vetëm një ndeshje për t’u luajtur.

Konfirmohet “mace e zeze” për “Panzerat” Hungaria, që e mposhti 0-1 skuadrën Hansi Flick me gol të Szalai që në minutën e 17-të në “Red Bull Arena” të Leipzigut.

Edhe pse kishte minuta të tëra në dispozicion për ta shmangur humbjen, Gjermania nuk gjeti forca për të shënuar qoftë një gol.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb


Huazuar nga

Te Fundit

  • Radio - Zëri i Dibrës
  • DibraNet.com
  • _blank
  • https://www.dibranet.com/wp-content/uploads/2022/09/zeri.jpg
  • ALL CATEGORIES
  • https://cast1.asurahosting.com:2199/proxy/adriatik/xiu