11.2 C
Debar
Sunday, September 25, 2022
BallinaSportDo të ketë një detyrë tepër të vështirë në debutimin e tij!

Do të ketë një detyrë tepër të vështirë në debutimin e tij!


schedule22:58 – 23 Shtator, 2022

Ndihmës trajneri i Belgjikës Thierry Henry do të drejtojë kombëtaren në ndeshjen e Ligës së Kombeve kundër Holandës, pasi trajneri i parë Roberto Martinez është suspenduar.

Për ish-sulmuesin e Arsenalit dhe kombëtares franceze do të jetë paraqitja debutuese në stolin e Belgjikës, shkruan abcnews.al.

Martinez u përjashtua me karton të kuq në kohën e pushimit të ndeshjes në Bruksel mes Belgjikës dhe Uellsit, e cila shkoi për vendasit me rezultat 2:1.

Holanda dhe Belgjika do të luajnë në Amsterdam të dielën në ndeshjen e xhiros së fundit të gjashtë të Grupit 4 të Ligës A të Kombeve.

Belgjikës do t’i duhet një fitore me më shumë se tre gola për t’u kualifikuar në turneun final. /G.D abcnews.al/


Huazuar nga

Te Fundit

  • Radio - Zëri i Dibrës
  • DibraNet.com
  • _blank
  • https://www.dibranet.com/wp-content/uploads/2022/09/zeri.jpg
  • ALL CATEGORIES
  • https://cast1.asurahosting.com:2199/proxy/adriatik/xiu