VIDEO/ Dhuna “ulet këmbëkryq” në futbollin kolumbian, tifozët “pushtojnë” fushën dhe sulmojnë lojtarët

2


Dhuna ulet këmbëkryq në futboll. Një episod mjaft negativ u vu re mbrëmë në ndeshjen mes Curtuala dhe Deportivo Cali, e  vlefshme për Premiera A të Kolumbisë.

Teksa luhej minuta e 80-të dhe vendasit po fitonin 2-0, tifozët mysafir u futën në fushë të revoltuar me skuadrën.Lojtari i 12-të i Deportivo Cali  i kishte objektivat e qarta, pasi shikonte trajnerin Mayer Candelo dhe sulmuesin Teofilo Gutierrez si fajtorët kryesorë.Videot po bëjnë xhiron e botës.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb


Huazuar nga