Video si nëpër filma, momenti kur mjetet e blinduara ruse qëllojnë në qendër të qytetit të okupuar të Khersonit

1


Sulmet dhe të shtënat në qytetet ukrainase, vijojnë nga rusët, ku së fundmi një video që e shpërndarë rë rrjete sociale tregon momentin e sulmit që e kemi parë vetëm në filma.

Të shtënat në qendër të Khersonit ndodhën në orët e vona të mbrëmjes së djeshme, kurse Ukraina dhe Rusia fajësojnë njëra-tjetrën për provokim të situatës që solli këto të shtëna, transmeton Telegrafi.

Në video shihen mjetet e blinduara ruse, nga të cilat ushtarët hapin zjarri, por që nuk dihet mbi kënd qëllojnë.

E ushtria ukrainase, kujtojnë që ka filluar kundërofensivën në rajonin e Khersonit, që mori nën kontroll në javët e para të pushtimit.

 


Top Channel

Huazuar nga