Union Berlin “hirushja” e Bundesligës, mposht Wolfsburgun dhe merr komandën e kampionatit

1


schedule17:46 – 18 Shtator, 2022

Union Berlini është “hirushja” e Bundelisgës, me skuadrën gjermane që ia doli të mposhte 2-0 Wolfsburgun.

Pas kësaj fitoreje të arritur në kryeqytet, Union mori kryesimin e kampionatit gjerman, ku në 7 javë kanë arritur 5 fitore dhe 2 barazime, ndërsa ndodhen 2 pikë më shumë se Borussia Dortmund.

Jordan Siebatcheu zhbllokoi takimin në minutën e 54’. 13 minuta përpara fundit erdhi edhe goli i qetësisë nga ana e Becker. /f.a/abcnews.al


Huazuar nga