Milan-Napoli, formacionet zyrtare

1


schedule19:47 – 18 Shtator, 2022

Napoli dhe Milan përballen sonte në San Siro në javën e 7-të të Serisë A.

Stefano Pioli ka vendosur të startojë Alexis Saelemaekers për herë të parë këtë sezon dhe të vendosë Krunic në krahun e djathtë pasi Rafael Leao është jashtë për këtë ndeshje.

Nga ana e tij, Spalletti zgjodhi 4-3-3, ende me mrekullinë gjeorgjiane Kvaraskhelia dhe me Raspadori.

FORMACIONET ZYRTARE:

Milan : Maignan – Calabria, Kalulu, Tomori, Hernandez – Bennacer, Tonali – Saelemaekers, de Ketelaere, Krunic – Giroud

Napoli : Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Kim, Rui – Anguissa, Lobotka, Zielinski – Politano, Raspadori, Kvaraskhelia. /abcnews.al/


Huazuar nga