15 C
Debar
Sunday, September 25, 2022
BallinaSportDopietë dhe vendi i parë në listën e golashënuesve, ish-sulmuesi i Kukësit...

Dopietë dhe vendi i parë në listën e golashënuesve, ish-sulmuesi i Kukësit “hesht” trajnerin që nuk e ftoi në Kombëtare


Ish-sulmuesi i Kukësit, Mirlind Daku është duke kaluar momente të jashtëzakonshme në Slloveni me skuadrën e tij, Mura. Ai në ndeshjen e sotme kundër Olimpija Ljubljana, Daku ka arritur të shënoi dy gola për 13 minuta.

Fillimisht 24-vjeçari shënoi në minutën e 6’të dhe për të ‘vulosur’ formën e tij shumë të mirë shënoi edhe në minutën e 19’të. Vlen të theksohet se Daku, nuk ka marrë ftesë nga trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Alain Gires. Aktualisht me këto dy gola Daku bëhet edhe golashënuesi më i mirë në Superligën e Sllovenisë.PanoramaSport

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb


Huazuar nga

Te Fundit

  • Radio - Zëri i Dibrës
  • DibraNet.com
  • _blank
  • https://www.dibranet.com/wp-content/uploads/2022/09/zeri.jpg
  • ALL CATEGORIES
  • https://cast1.asurahosting.com:2199/proxy/adriatik/xiu