“Shkarkimi i Tuchel ishte një tronditje, Chelsea, punësimi i Potter është i rrezikshëm”

2


schedule19:36 – 16 Shtator, 2022

Glen Johnson, mbrojtësi i djathtë i Chelsea nga viti 2003 deri në 2007, dha një intervistë për bettingolds.com, në të cilën foli edhe për vendimin e Bluve për të shkarkuar Thomas Tuchel: “Unë isha po aq i tronditur sa kushdo tjetër, shkruan abcnews.al.

Natyrisht që pronarët kishin diçka në Gënjeshtra të zakonshme teksa blinin klubin, por kjo nuk justifikon fare shkarkimin e trajnerit. Ata po bënin përparim dhe kishin bërë disa nënshkrime, kështu që është një tronditje totale dhe një vendim që mund të rezultojë i kundërt.”

A mund të jetë e rrezikshme të paguash Potterin 21 milionë paund?

“Është padyshim e rrezikshme. Unë jam i impresionuar me atë që Graham Potter bëri në Brighton, dhe ata luajtën futboll të shkëlqyeshëm, por është gjithmonë e rrezikshme kur nuk keni punuar kurrë me lojtarë elitarë ose nuk keni luajtur në kompeticionet e mëdha evropiane. Ai padyshim që ai e njeh mirë futbollin dhe nëse ai mund të bëjë që Chelsea të luajë stilin e futbollit që po luante Brighton, me lojtarë më të mirë, atëherë ata do të ishin një ekip shumë i mirë”. /abcnews.al/

Glen Johnson - Player profile | Transfermarkt


Huazuar nga