Neymar e quajti futbollin modern të mërzitshëm. Gjithçka për shkak të skandalit rreth festimit të tij në ndeshjen ndaj Maccabit

1


schedule21:35 – 16 Shtator, 2022

Neymar shënoi golin e tretë të PSG-së në ndeshjen e raundit të dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve dhe vendosi të festojë me shkëlqim golin e tij me gjestin e tij karakteristik.

Gjyqtari kryesor i ndeshjes, Daniel Siebert, nuk i kuptoi veprimet e brazilianit dhe i dha Neymar kartonin e verdhë. Sigurisht që ky vendim nuk i ka pëlqyer sulmuesit të PSG-së. Më shumë se kaq, ai ishte thjesht i zemëruar, shkruan abcnews.al.

Në një intervistë për Mirror, Neymar ka komentuar episodin skandaloz me festën e tij:

“U takova me gjyqtarin dhe fola me të. Ai kërkoi falje. Por unë kam ende një karton të verdhë. Ky është një mungesë respekti e plotë për lojtarët. Detyra e gjyqtarëve është të na mbrojnë. Ajo që më ndodhi sot është shumë e trishtueshme. Futbolli po bëhet i mërzitshëm, nuk mund të festojmë më. Kjo nuk është vetëm mungesë respekti për mua, por edhe për futbollin”./abcnews.al/

Neymar ka shkarkuar në intervistën e tij pas ndeshjes.  (Kredia e imazhit: Alamy)


Huazuar nga