HomeSportMarc Cucurrela kalon te Chelsea

Marc Cucurrela kalon te Chelsea

21:50 05/08/2022

Mbrojtësi u transferua për 65 milionë euro

Chelsea ka kryer një tjetër transferim të kushtueshëm. Spanjolli Marc Cucurrela kaloi nga Brighton te Blutë e Londrës për 65 milionë euro, duke e kthyer në një nga lëvizjet më të shtrenjta të verës.

Një shumë për futbollistin që sezonin e kaluar u ble nga Getafe për 18 milionë. Mbrojtësi 24-vjeçar është formuar tek Akademia e Barcelona. Marc Cucurrela firmosi nëj kontratë deri në 30 Qershor të 2028.

Te Chelsea deri më tani kanë afruar edhe dy lojtarë me përvojë si Raheem Sterling e Kalidou Koulibaly, respektivisht për 56 dhe 38 milionë euro. Pjesë e ekipit londinez është edhe Armando Broja, i cili u kthye nga huazimi te Southampton dhe klubi nuk po pranon asnjë ofertë në drejtim të tij. 

Tv Klan
Huazuar nga

No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.