HomeLajmeLajme nga ShqiperiaQytetarët, homazhe për 7-vjeçaren që vdiq në Potam! Ndezin qirinj tek Kryeministria

Qytetarët, homazhe për 7-vjeçaren që vdiq në Potam! Ndezin qirinj tek Kryeministria

21:49 02/08/2022

Qytetarë të ndryshëm u mblodhën para Kryeministrisë këtë të martë dhe ndezën qirinj si homazh për 7-vjeçaren që humbi jetën në plazhin e Potamit në Himarë.

Një grup qytetarësh kanë ndezën disa qirinj tek shkallët e Kryeministrisë.

Ngjarja që ndodhi në Potam të Himarës ka tronditur opinionin publik. 7-vjeçarja humbi jetën teksa po qëndronte në breg pasi u përplas nga një skaf.

Ky ishte rasti i tretë në plazhet e jugut ku në incidente përfshiheshin gomonet dhe jet skitë. Më herët në Jalë mbeti i plagosur një çift, ndërsa në plazhin e Jonufrës në Vlorë u plagos një fëmijë tjetër nga një gomone. /tvklan.al
Huazuar nga

No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.