Home Lajme nga Maqedonia Në tre ditët e kaluara janë regjistruar 1.171 raste të reja me...

Në tre ditët e kaluara janë regjistruar 1.171 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

13

Ministria e Shëndetësisë në RMV njofton se në tri ditët e kaluara (nga 29.07 deri 31.07.2022) janë kryer 2.631 teste, ndërsa janë regjistruar 1.171 raste të reja me COVID-19.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 1.390 pacientë të shëruara nga coronavirusi.

Gjatë 3 ditëve të fundit (29.07-31.07.2022) janë raportuar 3 persona të vdekur nga Shkupi (75, 80 dhe 83 vjeç).

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 328.180, numri i të shëruarve është 313.833, numri i të vdekurve është 9.373, ndërsa numri i rasteve aktive është 4.974./Telegrafi/
Huazuar nga

Previous articleLajme Tv Klan 1 Gusht 2022, ora 12:00
Next articleGrenelli e quajti Kurtin “fashist me përvojë” i reagon Von Cramon, ia përmend “Liqenin e Trumpit”