Home Sport Benfica ka kundër animalistët – Tv Klan

Benfica ka kundër animalistët – Tv Klan

21

23:10 31/07/2022

Ata nuk duan që shqiponja Vitoria të fluturojë para ndeshjeve

Ditët e fundit në Portugali ka patur debat rreth fluturimit të Aguia Vitoria, para çdo ndeshje në shtëpi të Benfica.

Shoqatat në mbrojtje të kafshëve e kanë kundërshtuar këtë spektakël të klubit të njohur nga Lisbona. Sipas tyre kjo mund t’i tërheqë tifozët, por nuk ka lidhje me sportin dhe se duhet të jetojë në natyrë e lirë.

Shqiponja është simboli i skuadrës së Benfica. Kjo traditë është shumëvjeçare dhe ëhstë kthyer në një pikë referimi. Shqiponja e tanishme Vitoria stërvitet Andre Rodrigues dhe fluturon në Estadio Da Luz prej vitit 2011.

Shqiponja është përdorur edhe nga skuadra të tjera në Europë si Lazio apo Crystal Palace.

Tv Klan
Huazuar nga

Previous articleSituata në veri, krerët e shtetit takohen me ambasadorin e SHBA-së, Hovenier
Next articleOsmani: Përpjekjet e Vuqiçit me metoda të Putinit, për ta destabilizuar Kosovën, do të dështojnë