DibraNet.com – Qendra e Informimit Dibran

Lajme nga Kosova

Në Malishevë u varrosen burrë e grua që vdiqën tragjikisht në aksident

Çifti bashkëshortor, Shemsedin dhe Mervete Sopaj, që humbën jetën tragjikisht të premtën, në aksident komunikacioni në magjistralen Prishtinë-Podujevë, janë varrosur sot në Malishevë.

Çifti Sopaj po ktheheshin në vendlindje nga Sllovenia, kur vetura e tyre u përplas në një autobus në rrugën magjistrale Prishtinë – Podujevë në fshatin Siboc.

Ata ishin bashkë me dy fëmijët e tyre të cilët kanë shpëtuar, dhe aktualisht po trajtohen në spital, njëri në Ortopedi e tjetri në Neurokirurgji.

Ndërkohë, shpferi i autobusit në të cilin është përplasur vetura që drejtohej nga Shemsedin Sopaj, është arrestuar dhe ndaj tij është caktuar masa e paraburgimit.
Huazuar nga

Most Popular

To Top