HomeLajmeLajme nga Maqedonia171 gjoba për shoferët në Shkup, 42 për tejkalim shpejtësie

171 gjoba për shoferët në Shkup, 42 për tejkalim shpejtësie

Ministria e Punëve të Brendshme informon se gjatë ditës së djeshme (29.07.2022) ka vazhduar me kontrollet e intensifikuara në trafik.

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 171 gjoba, nga të cilat 42 për drejtim të automjeti mbi shpejtësinë e lejuar, 12 gjoba për drejtim të automjetit pa patentë shofer, 14 sanksione për kundërvajtje nga drejtuesit e motoçikletave.

Tetë sanksione janë vendosur për drejtim të automjetit nën efektin e alkoolit, shtatë masa për automjete të paregjistruara.

“Kontrollet e përforcuara do të vazhdojnë. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit në mënyrë që të rrisim sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB Maqedoni.
Huazuar nga

No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.