HomeLajmeLajme nga Shqiperia​Tre të vdekur dhe mbi 1.000 raste të reja me coronavirus në Shqipëri

​Tre të vdekur dhe mbi 1.000 raste të reja me coronavirus në Shqipëri

Tre persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë.

Gjatë kësaj periudhe bëhet e ditur se janë regjistruar 1.084 raste të reja të infektimit.

Aktualisht në vend janë 8.72minis2 raste aktive.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, nga 2.413 testime të kryera gjithsej, numrin më të lartë të rasteve pozitive e ka Tirana me 387 raste të reja.

Infektimet janë përhapur në të gjithë territorin, në çdo qytet. /Telegrafi/
Huazuar nga

No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.