HomeLajmeLajme nga MaqedoniaPrivohet nga liria shtetasi italian, pasi u soll në mënyrë agresive me policët në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit

Privohet nga liria shtetasi italian, pasi u soll në mënyrë agresive me policët në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit

Nje shtetas i Italisë është privuar nga liria në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit për shkak të sjelljes në mënyrë agresive ndaj punonjësve policorë.

Rastin e bëjnë të ditur nga Ministria e Punëve të Brendshme.

“Më datë 28.07.2022 në ora 09.45 në pikën e kontrollit në “Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit”, zyrtarët policorë i kanë hequr lirinë personit me iniciale M.D.(36) nga Italia, pasi është sjellë në mënyrë agresive ndaj punonjësve të policisë që kryenin veprime zyrtare dhe ndaj punonjësve të aeroportit”, thonë nga MPB.

Ai është ndaluar në Komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do t’i nënshtrohet parashtresa përkatëse.
Huazuar nga

No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.