Home Lajme nga Shqiperia Anijet e NATO-s mbërrijnë në Vlorë

Anijet e NATO-s mbërrijnë në Vlorë

13

Në Portin e Vlorës ka mbërritur ditën e sotme grupi i Gatshëm i Minaheqësve të NATO “SNMCMG-2”, ku do të zhvillojë vizitë portuale në qytetin e Vlorës në datat 29 Korrik deri më 03 Gusht.

Gjatë vizitës në qytetin e Vlorës, Anijet Minaheqëse të NATO-s SNMCMG2 do të zhvillojnë gjithashtu Operacion EOD (Explosive Ordnance Disposal) si dhe aktivitet stërvitor.

The post Anijet e NATO-s mbërrijnë në Vlorë appeared first on Telegrafi.


Huazuar nga

Previous articleVuçiq: Serbia është e gatshme ta ndihmoj Maqedoninë me rrymë dhe ushqime
Next articleRusia godet zonat rreth Kievit