Home Sport Ofertë pa mundësi negocimi – Tv Klan

Ofertë pa mundësi negocimi – Tv Klan

27

23:26 26/06/2022

Barcelona nis operacionin për Lewandowskin

Me nisjen e kësaj jave, klubi i Barcelonës do të nisë operacionin Lewandowski. Pas shumë javësh studimi nga ana e spanjollëve Klubi Blaugrana është përgatitur të bëjë një propozim që ka pak hapësirë ​​për negociata dhe kështu të detyrojnë një mirëkuptim të shpejtë që është në interes të të gjitha palëve.  Lewandoëski tashmë ka komunikuar se dëshiron të shkojë te Barça dhe klubet e kuptojnë se duhet të arrihet një marrëveshje për të mirën e të gjithëve. 

Klubi Blaugrana tashmë në orët në vijim do të aktivizojë mekanizmin për shitjen e të drejtave televizive dhe kjo do të vërë në lëvizje operacionin e parë në merkato, blerjen e polakut nga Bayern.

Barça ka ngritur strategjinë dhe i ka premtuar futbollistit se do të bëjë gjithçka për ta afruar sa më shpejt. Duhet të pritet reagimi i Bayernit që kërkon 50 mln, por te Barça e kuptojnë se janë të dënuar të arrijnë një marrëveshje.

Ekipi spanjoll dëshiron që polaku t’i bashkohet grupit për të shkuar në turne në Shtetet e Bashkuara dhe të bëjë debutimin e tij në një treg që është me interes të veçantë për klubin.  Tashmë jemi në fazën e vërtetë finale.

Tv Klan
Huazuar nga

Previous articleFederata Botërore e Peshëngritjes mblidhet në Tiranë
Next articleItaliani futet në korsinë e gabuar të autostradës, aksidenton për vdekje 35-vjeçaren shqiptare