Home Lajme nga Kosova 38 raste të reja me COVID-19, për 24 orë

38 raste të reja me COVID-19, për 24 orë

6
0

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se nga 206 testime, 38 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Sipas njoftimit, bëhet e ditur se gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Po ashtu, në 24 orët janë dhënë 53 doza të vaksinës kundër COVID-19

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.830.333 doza të vaksinës.

Deri më sot 823.653 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 103.112 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Sot janë shëruar 17 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.344.

Në total numri i rasteve aktive është 189. /Telegrafi/
Huazuar nga

Previous articleFauna e egër e Parkut Kombëtar “Sharri”, e regjistruar përmes kamerave kurth
Next articleSeverodonjecku plotësisht në duart e rusëve?