Home Lajme nga Maqedonia Petrov: Identiteti dhe gjuha janë tipare themelore, BE nuk na nevojitet me...

Petrov: Identiteti dhe gjuha janë tipare themelore, BE nuk na nevojitet me çdo kusht

12
0

Identiteti dhe gjuha janë tipare themelore, ndërsa BE-në nuk e kemi nevojë me çdo kusht. Ne duam të vazhdojmë bisedimet, të pranohemi si të gjitha shtetet tjera në këtë familje të madhe evropiane, thotë Andrej Petrov, anëtar i Bordit Ekzekutiv të LSDM-së në emisionin “24 Otvoreno”.

“Ne nuk kemi asnjë problem me propozimet e vendeve të mëdha evropiane që duan të kapërcejnë mosmarrëveshjen. Kemi problem me paparimitetin që ekziston dhe që është rezultat i një politike shantazhuese të Bullgarisë që nuk do të sjellë asgjë të mirë”, tha Petrov.

“Nga aspekti taktik, ajo që është bërë sot është një veprim i madh”, tha Petrov./Telegrafi/
Huazuar nga

Previous articleZemaj: Qeveria e Kosovës është duke e rënduar jetën e qytetarëve
Next articleProtestë me tenxhere dhe tiganë…