Home Lajme nga Kosova Osmani takohet me kancelarin gjerman Scholz në Samitin e BE-së, e falënderon...

Osmani takohet me kancelarin gjerman Scholz në Samitin e BE-së, e falënderon për përkrahjen e palëkundur

8
0

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani gjatë punimeve që janë duke u zhvilluar në Samitin e Bashkimit Evropian (BE) me vendet e Ballkanit Perëndimor, ka takuar edhe kancelarin e Gjermanisë, Olaf Scholz për të cilën ka shprehur mirënjohje në emër të popullit të Kosovës për përkrahjen e vazhdueshme.

Osmani përmes një statusi në rrjetin social në Facebook ka shkruar se kancelari gjerman, Scholz është përkrahës i palëkundur i Kosovës dhe perspektivës evropiane.

“Me Kancelarin Scholz, i cili si gjithnjë është përkrahës i palëkundur i Republikës së Kosovës dhe perspektivës sonë evropiane. Në emër të popullit të Kosovës, faleminderit”, ka shkruar Osmani në Facebook. /Telegrafi/
Huazuar nga

Previous articlePetkov: Vendimin për Maqedoninë e Veriut do ta sjellë Kuvendi i Bullgarisë
Next article29 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, paralajmërohen masa të reja