Home Lajme nga Kosova Haradinaj: Sot nuk humbi Albini, por populli i Kosovës

Haradinaj: Sot nuk humbi Albini, por populli i Kosovës

5
0

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas mos mbështetjes për liberalizmin e vizave për Kosovë në Samitin BE-Ballkani Perëndimor.

Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, thënë se “sot nuk humbi Albini, por populli i Kosovës”.

“Sot nuk humbi Albini por populli i Kosovës. Liberalizimin e kemi merituar shumë vite më herët por as sot nuk e morëm”, ka shkruar Haradinaj, transmeton Telegrafi.
Huazuar nga

Previous articleNë korrik masat e reja anti-krizë në Maqedoni
Next articleE aprovojnë liderët e BE-së, Ukraina dhe Moldavia marrin zyrtarisht statusin e vendit kandidat