Home Lajme nga Maqedonia Borell: Jam i zhgënjyer, sot duhej të fillonim negociatat me Shqipërinë dhe...

Borell: Jam i zhgënjyer, sot duhej të fillonim negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

7
0

Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell shprehu zhgënjimin që vetoja e Bullgarisë kundër Maqedonisë së Veriut nuk do të bjerë sot.

“Sot duhej të fillonim negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Dhe nuk mund ta fsheh zhgënjimin tim, i cili sigurisht është një zhgënjim për shumë njerëz.

Ka ende shpresë, nuk e di se çfarë mund të bëjë parlamenti bullgar në orët e ardhshme por gjërat nuk po shkojnë mirë. Kjo tregon edhe një herë se unanimiteti është një problem i madh në vendimmarrje”.
Huazuar nga

Previous articleArrestohet personi që keqtrajtoi fëmijën në Prishtinë
Next articleQyteti më i mirë për të jetuar në 2022