Home Lajme nga Shqiperia “Territorialja”, PS-PD bëhen bashkë për shtyrjen e afateve

“Territorialja”, PS-PD bëhen bashkë për shtyrjen e afateve

5
0

16:20 22/06/2022

Miratohet plani i punës së komisionit

Maxhoranca dhe opozita në Komisionin e Reformës Territoriale vendosën të shtyjnë deri në 30 Shtator miratimin e projektligjit për ndarjen e re administrative.

Dhurata Çupi: Miratimi i projektligjit për hartën e re territorial deri në 30 Shtator. Unë besoj që duhet të pranohet kërkesa jonë.

Anila Denaj: Vullneti për të bërë një punë cilësore me dëgjesa, është nga të dyja palët.

Por kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule këkroi që maxhoranca të  sqarojë qëndrimin e saj lidhur me këtë reformës pas deklaratës së kreut të grupit socialist Balla.

Demokratët kërkojnë ribërjen e ndarjes së re territoriale dhe shtim të bashkivë nga 61 që janë aktualisht, por socialistët e kanë bërë të qartë se nuk kanë ndërmend të rrisin numrin e tyre.

Tv Klan
Huazuar nga

Previous articleNdërpritet seanca e Kuvendit në mungesë të Kuorumit, vazhdon nesër
Next articleMaqedonia listohet si vendi i dytë në Evropë për nga numri i të punësuarve në biznesin e lojrave të fatit