Home Lajme nga Maqedonia Prej sot sektori publik në Maqedoni fillon me grevë të përgjithshme

Prej sot sektori publik në Maqedoni fillon me grevë të përgjithshme

6
0

Të punësuarit në sektorin publik prej sot janë në grevë të përgjithshme, pasi në takimin e djeshëm, Lidhja e Sindikatave të Maqedonisë dhe përfaqësuesit e Qeverisë nuk arritën të merren vesh për rritjen e rrogave.

Protesta e LSM-së do të fillojë në orën 10:00 para Kuvendit dhe do të zgjasë deri në orën 14:00.

Për këtë arsye, do të ketë edhe regjim të posaçëm të komunikacionit.
Huazuar nga

Previous articleShchneeberger publikon letrën dërguar Macronit, me rreth 16 mijë nënshkrime kërkon liberalizimin e vizave për Kosovën
Next articleLejonin kontrabandën në Qafë Thanë, arrestohen 2 policë dhe 2 doganierë