Home Lajme nga Kosova Stuhi e shtrëngatë e fuqishme në disa qytete të Kosovës

Stuhi e shtrëngatë e fuqishme në disa qytete të Kosovës

14
0

Një stuhi dhe erë e fuqishme ka përfshirë disa pjesë të Kosovës mbrëmjen e kësaj të marte.

“Meteo Ballkan” ka publikuar pamje nga fshati Katunishtë e Podujevës, ku shihet se vendi është përfshirë nga një shtrëngatë e fuqishme.

Aktualisht erë dhe reshje të dendura shiu ka edhe në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë.

Meteorologët kishin parashikuar edhe më herët për mundësinë e destabilizimit të shpejtë të motit./Telegrafi/
Huazuar nga

Previous articleMuzeu i Alfabetit pa rrymë dhe cak i hajnave
Next articleMusliu: Është pak i vlerësuar fakti që “sponsor” i propozimit është Macron, njëri nga shtyllat e BE-së