Home Lajme nga Shqiperia Grupi legjendar i rrokut “The Animals” në Tiranë

Grupi legjendar i rrokut “The Animals” në Tiranë

9
0

14:44 21/06/2022

Koncert te Amfiteatri i Liqenit të mërkurën

“The Animals”, grupi legjendar britanik i rrokut vjen për herë të parë në Shqipëri.

Britanikët e njohur në të gjithë botën për hitin “House Of The Raising Sun” do të performojnë në Amfiteatrin e Tiranës te Parku i Liqenit të mërkurën në mbrëmje.

Kryebashkiaku Veliaj ishte mikëpritësi i parë i bandës së rrokut, të cilëve ju dorëzoi edhe simbolin e qytetit, Kullën e Sahatit.

“Ju falenderoj shumë për kontributin dhe mezi pres të kënaqemi këtë javë në Tiranë. Të mërkurën, në orën 20:00, ne do të jemi te Amfiteatri i Tiranës për të dëgjuar “The Animals”. Besoj se edhe për gjeneratën e prindërve tanë, për të cilët muzika e tyre ishte e ndaluar në regjimin komunist, do të jetë një kënaqësi e jashtëzakonshme”.

Bateristi i grupit dhe një nga themeluesit e “The Animals”, John Steel, i cili rikthehet në Tiranë pas më shumë se 4 vitesh, premton se koncerti i së mërkurës do të dhurojë mjaft emocione për dashamirësit e rrokut në Shqipëri. Banda britanike “The Animals” ka edhe një yll në Rock and Roll Hall of Fame.

Tv Klan
Huazuar nga

Previous articleKoalicioni i OJQ-ve: Procesi i përzgjedhjes së Kryeprokurorit duhet të kthehet në pikën zero, fletëpoentimet e konfirmojnë një gjë të tillë
Next articleMinistria e Arsimit ndau bursa për studime për të rinjtë e komuniteteve në Kosovë