Home Lajme nga Shqiperia Adoleshentët të rrezikuar nga “urrejtja” në rrjetet sociale

Adoleshentët të rrezikuar nga “urrejtja” në rrjetet sociale

5
0

22:40 21/06/2022

Sociologët: Fenomen shqetësues, sjell dëme në shëndetin mendor tek fëmijët

Me zhvillimin e teknologjisë vitet e fundit, po dalin në pah edhe problematika te reja, siç është bullizmi apo dhuna në rrjetet sociale. Sipas sociologes Entela Binjaku, grupmosha që e përjeton më shumë këtë fenomen janë fëmijët dhe adoleshentët.

Por si ndikon dhuna virtuale tek kjo kategori sensitive e popullatës? Sociologia rendit disa probleme që shfaqen në jetën e adoleshenteve.

Për të frenuar fenomenin e bullizmit në tërësi, por veçanërisht në rrjetet sociale, mësuesit, sociologët dhe psikologët luajnë një rol mjaft të rëndësishëm.

Klan News
Huazuar nga

Previous articleHaradinaj: Kurti dhe Konjufca, më të këqij se Rrahman Morina, ka me i vra Zoti
Next articlePezullohen hekurudhat në Britani – Tv Klan