Home Lajme nga Maqedonia Kryeministrja e Finlandës sot për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut

Kryeministrja e Finlandës sot për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut

11
0

Kryeministrja e Finlandës, Sanna Marin sot do të qëndrojë për vizitë njëditore në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Sipas agjendës, kryeministrja e Finlandës Marin do të pritet para Qeverisë me nderime shtetërore nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, pas çka do të ketë takim bilateral të dy delegacioneve.

Ndërkohë që konferenca e përbashkët për media e kryeministrit Kovaçevski dhe kryeministrit Marin është paralajmëruar në ora 15:15.
Huazuar nga

Previous articlePse Rusia nxit rritjen e çmimeve të gazit në Evropë dhe Britani?
Next articleMbledhja e dy qeverive Shqipëri-Kosovë, tregtia e investimet në rritje por ka më pak biznese