Home Lajme nga Maqedonia Kallëzim penal ndaj 41 vjeçares nga Shkupi, falsifikoi patent shoferin

Kallëzim penal ndaj 41 vjeçares nga Shkupi, falsifikoi patent shoferin

10
0

Një 41 vjeçare nga rrethina e Shkupit dyshohet se ka kryer falsifikim të dokumentit, konkretisht lejes së drejtimit të automjetit.

Rastin e kanë bërë të ditur nga Ministria e Punëve të Brendshme.

“Personi me inicialet N.I. (41 vjeçare) nga fshati Kondovë, Shkup, ka pranuar kallëzim penal për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale “falsifikim i dokumentit” nga neni 378 i Kodit Penal”, thonë nga MPB.

Policia bën me dije se qytetarja me iniciale N.I. edhe pse nuk kishte kaluar në provimin e patent shoferit për kategorinë B dhe nuk kishte leje për automjet, kishte marrë dhe përdorte leje drejtimi të falsifikuar për drejtimin e mjeteve motorike të kategorisë B.

41-vjeçarja ka marrë kallëzim penal.
Huazuar nga

Previous articleRama do të dorëzojë në Këshillin e Evropës rezolutë kundër raportit të Dick Marty
Next article“Që nga dita që jam lerë, kurrë s’jam shitur, kurrë s’jam blerë!”, çfarë u tha Nano 12 nënkomisarëve të rinj në Shkodër