Home Lajme nga Shqiperia Rama: Bypass-i i Vlorës hapet përfundimisht më 9 Korrik

Rama: Bypass-i i Vlorës hapet përfundimisht më 9 Korrik

8
0

08:30 19/06/2022

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar mëngjesin e kësaj të diele, se Bypass-i i Vlorës do të hapet përfundimisht më 9 Korrik.

“Mirëmëngjes nga Bypass i Vlorës që do të hapet përfundimisht më 9 korrik, ju uroj një të diel të qetë”, njoftoi Rama.

Kjo arterie e rëndësishme pritet të lehtësojë  trafikun e rënduar që krijohet nga Radhima deri tek Kalaja në Vlorë./tvklan.al
Huazuar nga

Previous articleVihet nën kontroll zjarri në kënetën e Tales
Next articleMaqedoni: Moti sot me diell dhe vranësira të vogla lokale