Home Lajme nga Shqiperia Zjarr në depozitat e gazit në Porto Romano të Durrësit, evakuohen banorët

Zjarr në depozitat e gazit në Porto Romano të Durrësit, evakuohen banorët

9
0

Një zjarr ka rënë në depozitat e gazit në zonën e Porto Romanos, në Durrës mëngjesin e së shtunës.

Mësohet se është për shkak të shpërthimit është bërë menjëherë largimi i banorëve nga zona.

Policia bëri me dije se ndërhyrjen e menjëhershme të zjarrfikësve dhe policisë, zjarri është fikur. Si pasojë e zjarrit ka vetëm dëme të vogla materiale. /EuroNews/Telegrafi/
Huazuar nga

Previous articleOBRM-PDUKM: Kërkesat bullgare janë goditje identitare për Maqedoninë, Kovaçevski le të jap dorëheqje
Next articleXhikiq: CEFTA na mëson rëndësinë e krijimit të një tregu të përbashkët rajonal