Home Lajme nga Kosova Veterani i drejtohet Abelard Tahirit: Mos rrej, me të ardh keq e...

Veterani i drejtohet Abelard Tahirit: Mos rrej, me të ardh keq e kishe kry ma herët këtë punë

16
0

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri u tha veteranëve që po protestojnë se nuk do të lejojnë që të vazhdohet seanca e Kuvendit pa u gjetur një zgjidhje.

“Na vjen keq dhe do të jemi përkrahë jush, nuk mund të ketë seanca normale pa u zgjedh çështja juaj”, u shpreh Tahiri, shkruan Telegrafi.

Por në momentin kur Tahiri po fliste, një veteran iu drejtua duke i thanë “mos rrej”

“Me të ardh keq e kishe kry ma herët, mos rrej mos rrej…”, u dëgjua veterani teksa i drejtohej Tahirit.

Ndërkohë protesta është duke vazhduar. /Telegrafi/
Huazuar nga

Previous articleAbelard Tahiri, veteranëve: Nuk do të lejojmë mbajtjen e seancës pa u zgjidhur çështja e juaj
Next articleVeterani ia vendos policit emblemën e UÇK-së