Home Lajme nga Kosova Protesta e veteranëve përfundon me lule për policët

Protesta e veteranëve përfundon me lule për policët

12
0

Veteranët e UÇK-së, kanë përfunduar protestën mbi tetë orëshe në oborrin e Kuvendit të Kosovës, duke shpërndarë lule për zyrtarët policorë që ishin në barrikadë.

Kështu veproi njëri nga veteranët protestues, duke thënë se zyrtarët policorë janë të popullit dhe kanë respekt për ata.

Ndërkohë, me përfundimin e protestës, policët kanë mbledhur mbeturinat në oborrin e Kuvendit të Kosovës.
Huazuar nga

Previous articleBanorët e Tetovës të cilët pësuan dëme nga reshjet e shiut, akoma nuk janë dëmshpërblyer
Next articleZyra e BE-së në Kosovë reagon për protestën e veteranëve