Home Lajme nga Maqedonia Pendarovski: Ne nuk e kemi parë propozimin francez

Pendarovski: Ne nuk e kemi parë propozimin francez

13
0

Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski në konferencën e përbashkët për shtyp me kryetarin e Këshillit Evropian, Charles Michel tha se deri më tani në vend nuk ka arritur asnjë propozim francez për zgjidhjen e kontestit me Sofjen.

Në të njëjtën kohë, Pendarovski shtoi se nuk dëshiron të komentojë zhvillimet në skenën politike në Bullgari, sepse, siç tha ai, është çështje e brendshme e Sofjes.

“Ne në Shkup, këtu, nuk kemi parë një propozim francez. Ne jemi duke biseduar me kolegët tanë bullgarë dhe për ato bisedime jeni njoftuar nga Ministria e Punëve të Jashtme.

Nuk kam ndërmend të komentoj se çfarë po ndodh në Sofje, është dinamika e brendshme politike e tyre.

Ne jemi duke biseduar me kolegët tanë bullgarë në kuadër të dialogut që kemi pasur me muaj të tërë”, tha Pendarovski.
Huazuar nga

Previous article17 raste të reja me COVID-19 në Kosovë
Next articleTë premten mot me diell, riga shiu dhe shkarkime rrufesh