Home Lajme nga Kosova Ndërpritet sërish seanca, Konjufca fton në zyre shefat e grupeve parlamentare

Ndërpritet sërish seanca, Konjufca fton në zyre shefat e grupeve parlamentare

14
0

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka vendosur që seanca të shkoj sërish në pauzë për një orë.

“Meqenëse një pjesë e opozitës po e bllokon seancën, atëherë po e marrim edhe një orë pushim mos po mundemi me gjet kompromis me shefat e grupeve parlamentare në zyrën time”, tha Konjufca.

Opozita vazhdimisht ka bërë thirrje që seanca e sotme të mos vazhdohet, dhe që Qeveria të ftoj në takim veteranët. /Telegrafi/
Huazuar nga

Previous articleBekim Haxhiu ia ndal mikrofonin Haxhi Avdylit
Next articleRadman: Po shkojmë drejt hapjes së negociatave me Shkupin dhe Tiranën