Home Lajme nga Kosova Lirohet kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj

Lirohet kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj

15
0

Policia e Kosovës i ka liruar Dardan Molliqajn dhe aktivistët e tjerë të PSD-së, Frashër Krasniqi, Zgjim Hyseni, Korab Korça dhe Gëzon Kastrati.

Aktivistët e PSD-së u liruan dy orë pasi u arrestuan në përfundim të protestës së veteranëve të UÇK-së.

Lajmin e ka bërë të ditur Frashër Krasniqi përmes një shënimi në Facebook.

“Kjo është fytyra e Qeverisë Kurti. Na arrestuan brutalisht për të treguar forcë, e na liruan pas 2 orësh sepse arrestimi ishte joligjor. Arbitrariteti i mendësisë totalitare nuk është ndryshe”, ka shkruar Krasniqi./Telegrafi/
Huazuar nga

Previous article​Osmani në Forumin e Prespës: Liberalizimi i vizave për Kosovën, kundërpërgjigje ndaj influencës ruse
Next articleAbdixhiku me akuza ndaj Kurtit: Kosova sot s’ka kryeministër, por populist e paranojak