Home Lajme nga Dibra Matura 2022

Matura 2022

96
0

Pas disa vështirësive me krizën e pandemisë, sivjet u mundësua që maturantët e komunës tonë të realizojnë defilenë tradicionale në qytet dhe të festojnë natën e maturës.
Maturantë të dashur!
Nga zemra ju uroj maturën duke ju dëshiruar sëpari të jeni të shëndetshëm dhe të keni fat dhe suksese në jetën tuaj që ju pret përpara me shumë sfida të tjera që ska dyshim se ju do ti përballoni me sukses pasi ju keni energji, edukatë, inteligjncë dhe jeni krenaria e këtij qyteti. Ju sapo e përfunduat një fazë të jetës tuaj me sukses, tani ju presin obligime të tjera, të profesionalizoheni duke mësuar dhe duke u edukuar në institucione edhe më të larta që të jeni të aftë të krijoni familjet tuaja duke qenë të dobishëm edhe për shoqërinë. Të gjith prindërve të maturantëve ju uroj gjithashtu një mbarsi për fëmijët e tyre.


Huazuar nga

Previous articleKurti u prit nga American Councils
Next articleSot mot me diell, temperaturat deri 29 gradë