Home Lajme nga Kosova Opozita me përplasje të duarve në tavolina tenton të mos lejojë vazhdimin...

Opozita me përplasje të duarve në tavolina tenton të mos lejojë vazhdimin e seancës, kërkojnë themelimin e Komisionit hetimor

40
0

Opozita në Kuvend po kërkon të formohet Komisioni Hetimor dhe të mos të vazhdohet me seancë, ndërsa pasi kryetari i Kuvendit theksoi vazhdimin e seancës, deputetët opozitar po tentojnë të mos lejojnë vazhdimin e seancës, duke i rënë me duar tavolinave.

Në seancën e Kuvendit po dëgjohen edhe fishkëllima, në kohën kur në foltore fliste deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi.

Ai theksonte të arriturat e vendit, të cilat sipas tij po i pengojnë opozitës.

Ndryshe, deputetë të partive opozitare theksuan se nuk do të lejojnë vazhdimin e seancës, pasi sipas tyre kërkesa e tyre për themelimin e Komisionit hetimor për energjinë është e drejtë e tyre.
Huazuar nga

Previous articleValencia nën ujë – Tv Klan
Next articleDarkë pune me Lajçakun dhe Vuçiqin, Kurti: E pranueshme vetëm një marrëveshje ligjërisht e obligueshme, në qendër njohja reciproke

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here