Milan fiton me Fiorentinën dhe mbetet në krye

74


21:41 01/05/2022

Edhe Juventus blindon zonën “Champions”

Milan ruajti kreun e renditjes në Serie A.  Fitorja 1 – 0 me Fiorentinën u vendos nga goli i Leao në minutën 82′.

Në këto momente, Inter po fiton 2-0 me Udinezen.

Më herët, Juventus mori një fitore të vuajtur 2 – 1 me Venecian duke forcuar qëndrimin në zonën Çempions.

Ndeshja e luajtur në Torino u vendos nga 2 golat e Leonardo Bonuçit.  Mbrojtësi shkëlqeu në ditën e 35 vjetorit të tij.

Tv Klan

Huazuar nga