Home Lajme nga Kosova 447 raste aktive me coroanvirus në Kosovë

447 raste aktive me coroanvirus në Kosovë

38

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive është 447.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.295, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,138 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 54 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.824.629 doza të vaksinës.

Deri më sot 821.459 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 100.926 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. /Telegrafi/
Huazuar nga

Previous articleMot i vranët dhe me shi
Next articleMinistrja Gërvalla përfaqëson sot Kosovën në Këshillin e Sigurimit